Hansgrohe ruční sprchy Raindance

Často kladené dotazy. Vaše otázky – naše odpovědi

Online lexikon častých dotazů

I technika má své stinné stránky. I návod k obsluze může být záludný. I když Hansgrohe vynakládá velké úsilí na to, aby všechno bylo formulováno srozumitelně a fungovalo bez problémů, přesto se občas objevují dotazy. Neumíte si poradit s instalací baterie nebo s odvápněním sprchy?

Sesbírali jsme často kladené dotazy a nabízíme první praktické tipy, které by mohly přispět k žádoucímu výsledku a nebo alespoň odpovědět na Vaši otázku. Vyberte si jednoduše požadovanou kategorii a téma, o kterém byste chtěli vědět víc.

Technická videa: Je to tak snadné

Navštivte také technické tipy Hansgrohe na Youtube. V krátkých, lehce srozumitelných videích Vám ukážeme například návody k obsluze a technické informace.

Případ od případu

Najdete zde jednotlivé tipy z praxe. Okolnosti se v jednotlivých případech mohou lišit, takže online lexikon nemusí mít požadované řešení právě pro Vás – pak Vám pomůže specializovaný prodejce, který konkrétní problém vyřeší.

Máte nějaké další dotazy? Pak se s námi můžete klidně kdykoliv spojit přes technický servis.

Odtokové systémy

Který odtok je doporučován pro sprchové systémy XXL?

Například u velké hlavové sprchy je doporučen odtok RainDrain XXL (č. výrobku 60067000). Podle normy DIN EN 274 je výkon odpadu 51 litrů za minutu.

Příslušenství

Dávkovač tekutého mýdla již nefunguje. Co mohu dělat?

Z důvodu nepoužívání dávkovače tekutého mýdla mohlo dojít k zaschnutí mýdla v pumpičce a k zatvrdnutí. Vyčistěte čerpadlo tím, že pumpičku dávkovače tekutého mýdla položíte do horké vody a poté propláchnete.

Jak se dájí odmontovat hmoždinky pro uchycení doplňků AXOR kolekcí AXOR Terrano, AXOR Carlton, AXOR Citterio, AXOR Citterio M, AXOR Montreux, AXOR Uno² nebo AXOR Uno?

Hmoždinky pro uchycení doplňků AXOR z řad AXOR Terrano, AXOR Carlton, AXOR Citterio, AXOR Citterio M, AXOR Montreux, AXOR Uno, případně AXOR Uno² mohou být odmontovány tak, že se tenký předmět, například imbusový klíč SW 2 nebo vrut, vtlačí či zašroubuje do hmoždinky a poté se vytáhne ven i s hmoždinkou.

Baterie

Elektronická baterie: Jak mohu aktivovat čisticí režim baterie tak, aby snímač nespustil a bylo možné například umýt umyvadlo.
Aktivace čisticího režimu je popsána v instalačním manuálu přibaleném k výrobku, případně je ke stažení v našem elektronickém katalogu náhradních dílů.
Kuchyňská armatura netěsní v otočné části. Jaké jsou možné příčiny?

Těsnění otočné části je znečištěné nebo poškozené. Potřebné montážní návody k výměně těsnění naleznete v příslušném montážním návodu, ke kterému náleží náhradní díl. Drážkové kroužky ze sady těsnění nezapomeňte správně namazat.

Z kuchyňská baterie s vytahovací sprchou / vytahovacím výtokem teče slabý proud vody. Co mohu dělat?

Mezi vytahovací hadicí a vytahovací sprchou se nachází malý filtr, který je umístěn v připojení vytahovací hadice. Vyjměte ho ostrým předmětem, očistěte a vsaďte ho zase zpátky.

Kuchyňská baterie: U dřezové spršky baterie tečou oba typy proudů současně. Jak si pomoct?

Je třeba vyměnit spršku dřezové baterie. Oprava zákazníkem není možná.
Správné číslo náhradního dílu spršky najdete v přiloženém montážním návodu.

Kuchyňská baterie: U kuchyňské baterie AX Starck 10820XX0 opakovaně dochází okolo páky k lehkému prosakování vody, popřípadě se tvoří bublinky. Jak to mohu napravit?
Podle všeho se jedná výlučně o vodu, která se při obsluze mokrýma rukama nahromadí v oblasti ruční páky. Obzvláště při odběru teplé vody prochází ven ve formě viditelných bublinek. Přebytečnou vodu z mezery odstraňte nejlépe bavlněným ručníkem.
Otočný výtok kuchyňské baterie netěsní. Co s tím mohu dělat?

Když po otevření baterie vyteče v dolní části voda, musí být těsnění kvůli izolaci otočného výtoku vyměněno. Výměna těsnění se provádí u nejrůznějších modelů vždy podle přiloženého montážního návodu. Další informace najdete v katalogu náhradních dílů. 

Jak mohu sklopit dřezovou baterii Variarc s vytahovací sprškou, když chci otevřít okno umístěné za baterií?

Držte baterii u základní jednotky (pozor: ne u výtoku), táhněte ji svisle nahoru a odložte ji na stranu na pracovní plochu (na utěrku či jinou látku).

Jak funguje elektronická kuchyňská baterie HG PuraVida 15805XX0.

Funkce baterie jsou představeny zde.

Kulová kartuše baterie Je nutné při provádění údržby kulové kartuše baterie vyměnit kulový ovladač?
Výměna kulového ovladače z nerezové oceli není nutná. Možné nánosy lze snadno z koule odstranit, například kusem umělé tkaniny.
Baterie v případě použití průtokového ohřívače vody během přípravy ohřevu kape. Co mohu dělat?

Během přípravy ohřevu v průtokovém ohřívači vody může vzniknout přetlak, voda proto odkapává výtokem ven. Toto je způsobeno fyzikálně a nepředstavuje žádnou vadu výrobku, kterou by spravila výměna baterie nebo nárok na poskytnutí záruky a záruku samotnou.

Baterie nebo sprcha kape, co mám dělat?

U baterií a sprch je krátkodobé odkapávání podmíněno fyzikálně a nepředstavuje žádnou vadu výrobku, která by oprávňovala k výměně baterie nebo využití nároku na poskytnutí záruky a záruku samotnou.

U kuchyňské baterie výtokem pořád ještě teče málo vody. Co mohu dělat?

Příčinou malého průtoku může být znečištěný perlátor. Zde je blíže popsáno jeho čištění.

Mohu u umyvadlové baterie Hansgrohe ovlivnit úhel sklonu vodního proudu?

Hansgrohe nabízí volitelné nastavitelné standardní perlátory (č. výrobku: 95400000) s vnějším závitem M24x1. Díky tomu lze vodní proud nastavit pod úhlem 8 stupňů do všech stran. Výměna a způsob fungování jsou předvedeny zde.

Odběr produktů Hansgrohe

Dají se výrobky někde nezávazně vyzkoušet?

Aquademii Hansgrohe Vám ukážeme průřez našimi aktuálními výrobky kolekcí značek Hansgrohe a AXOR, vyzkoušejte zde i funkční sprchy, stejně tak jako u některých prodejců (ve vyhledávači prodejců zvolte filtr Raindance partner).

Kde mohu koupit výrobky Hansgrohe?

Naše výrobky můžete odebírat přes místního prodejce. Podniková prodejna neexistuje.

Kde obdržím informační letáky?

Informační letáky výrobků Hansgrohe si můžete stáhnout přímo na našich stránkách.

Kolik stojí výrobky Hansgrohe?

Výrobky Hansgrohe můžete odebírat přímo přes místního prodejce. U něj dostanete i informace o cenách.

Jak dlouho po ukončení výroby daného produktu mohu ještě objednat příslušné náhradní díly?

Zajišťujeme možnost dokoupení náhradních dílů ještě deset let po skončení výroby příslušného výrobku.

Sprchy, držáky sprch, sprchové sady

Jak namontuji nástěnnou tyč do rohu?

Návod k instalaci sady pro montáž do rohu je předveden zde.

Vyrovnávání obkladů: K čemu je ke sprchové sadě přibalena dlouhá umělohmotná podložka?
Ne všechny koupelny zle obložit až ke stropu. Kvůli tomu je v mnoha případech nutné vyrovnat tloušťku obkladu. V koupelnách, které nejsou obloženy až ke stropu lze vyrovnání provést pomocí podložky pro vyrovnání obkladů. Disky lze v případě potřeby skládat na sebe.
Z ruční sprchy před nedávnem začalo vytékat trochu vody. Co mohu dělat?

Příčinou malého množství vytékající vody může být znečištěné těsnění filtru. Zde je popsáno jeho čištění. Je také možné, že sprcha je znečištěná vodním kamenem. Návod k odbornému odvápnění naleznete zde.

Kde může být na vaně umístěn držák pro ruční sprchu?

Ruční sprcha by měla být snadno dosažitelná, když sedíte ve vaně. Měli byste si pohodlně umýt vlasy v sedě bez toho, aniž byste ruční sprchu museli být brát du ruky.

Přívalový proud z hlavové sprchy vytéká nerovnoměrně, netvoří již souvislý proud. Co se dá dělat?

Vyčistěte výtok přívalového proudu. K tomu využijete nejlépe umělohmotnou stěrku. Přejeďte stěrkou, při tekoucí vodě, kompletně přes hranu, odkud vytéká přívalový proud.
Uvolněné částečky tak mohou být hned odplaveny.

Baterie nebo sprcha kape, co mohu dělat?

U baterií a sprch je krátkodobé odkapávání podmíněno fyzikálně a nepředstavuje žádnou vadu výrobku, která by oprávňovala k výměně baterie nebo využití nároku na poskytnutí záruky a záruku samotnou.

Je možné svislou přívodní trubku u výrobků Showerpipe od Hansgrohe zkrátit?

Svislé přívodní trubky výrobků Showerpipes lze v závislosti na modelu a prostorové dispozici upravit a v nezbytných případech zkrátit. U kulatých tubek je zkrácení možné. U pravoúhlých tubek lze získat různé délky. Informace naleznete katalogu náhradních dílů.

Proč musí být mezi sprchovou hadicí a ruční sprchou umístěno těsnění?

Těsnění, které jsou součástí každé ruční sprchy, nesmí být nahrazeny normálním těsněním. Jinak se odfiltrováná nečistota dostane do mechaniky sprchy. Toto vede k výpadku funkce čištění QuickClean nebo k ucpání trysek.

Lze náhradní jezdec Unica`D namontovat i na starší nástěnné tyče?
Náhradní jezdec lze obecně použít u všech nástěnných tyčí Unica`D.

Záruka a záruční list

Dojde při výměně provozních dílů k propadnutí záruky výrobce?
Předpokladem k dodržení našich záručních podmínek je kromě jiného i odborná montáž výrobku. Při výměně náhradních dílů je tato odborná manipulace popsána v servisních pokynech. Další informace jsou uvedeny souhrnně v našich záručních podmínkách.
Jak je dlouhá záruka u výrobků Hansgrohe?

Ze zásady má kupující, který výrobek kupuje, určitou dobu nárok na záruku u prodejce. Protože Hansgrohe nabízí své výrobky výhradně přes třístupňový distribuční kanál, to znamená přes velkoobchod a maloobchod až k zákazníkům, vznikl pro zákazníky nárok na záruku v první řadě vůči velko či maloobchoud, to znamená vůči prodejci, ale ne vůči výrobci. V případě nároků na záruku se obraťte na prodejní místo Vašeho výrobku.
Možnosti prodloužené pětileté záruky a záruční podmínky najdete zde.

Na koho se mám obrátit v případě reklamace?

Hansgrohe nabízí své výrobky zákazníkům výhradně přes velkoobchod a maloobchod (takzvaným třístupňovým distribučním kanálem). Proto vznikl pro zákazníky nárok na záruku v první řadě vůči velko či maloobchodu / prodejci, avšak ne vůči výrobci. V případě reklamací se obraťte na prodejní místo Vašeho výrobku.

Nabízí Hansgrohe vedle zákonné záruky také dobrovolnou záruku?

Nejvyšší kvalita je základní součástí podnikatelské filozofie Hansgrohe. Proto nabízíme spotřebitelům na naše výrobky dobrovolnou výrobní záruku až pět let. Podmínky a podrobnosti této záruky naleznete v následujících záručních podmínkách

Čištění a obsluha

Jak správně čistit výrobky Hansgrohe?

Jak udržet lesk a dlouhodobou funkčnost výrobků Hansgrohe, jsme pro Vás shrnuli zde: Doporučení při čištění.
Používejte doporučené čistící prostředky.

Lze komplet horní sprchy mýt v myčce?
Umělohmotné díly sprchy nejsou odolné vůči vysokým teplotám sušicího programu. Samotný proudový disk vyrobený z kovu vysokým teplotám odolá. V přiloženém instalačním manuálu je názorně uveden přesný postup.

Jiné

Kde najdu katalog náhradních dílů, rozměrové výkresy a montážní návody k výrobkům?

Informace o náhradních dílech a technické publikace jako rozměrové výkresy, instalační a servisní pokyny naleznete u každého výrobku v produktovém katalogu.

Online katalog náhradních dílů

Termostaty a ventily

Rukojetí uzavíracího/přepínacího ventilu na termostatu lze těžce otáčet. Jak se dá problém vyřešit?

Ztížení otáčení může mít řadu příčin. Ztížené otáčené může být například způsobeno nánosy na těsnicích plochách. Podle montážního návodu vyměňte příslušný díl. Bližší informace naleznete v našem elektronickém katalogu náhradních dílů.

Tlačítko bezpečnostní pojistky na ovládání termostatu dře. Jak to mohu napravit?
Pravděpodobně na tlačítku pouze vznikl nános vodního kamene nebo je vadná pružina. Vyčistěte pružinu a tlačítko a lehce je namažte mazivem. Případně je nutné vyměnit konstrukční díly. Čísla náhradních dílů naleznete v instalačním manuálu nebo v katalogu náhradních dílů online.
U ShowerSelect nebo ShowerTablet nelze po montáži stisknout tlačítka nebo tlačítka nefungují.

Při montáži baterie nebyla odstraněna zelená bezpečnostní spona ventilu. Demontujte viditelné díly a odstraňte sponu.

Také je možné, že nedošlo k namazání těsnění mezi tlačítky a rozetou. Těsnění lehce potřete silikonovým mazivem.
ShowerSelect: Lze u těchto výrobků nastavit množství vody?
Množství vody nelze u termostatů ShowerSelect nastavit. Ze zkušenosti 80% uživatelů nevyžaduje kontrolu nad průtokem vody. Množství vody chtějí kontrolovat uživatelé zejména u ručních sprch. U nových ručních sprch Raindance Select máte možnost výběru mezi měkkým a tvrdým proudem. Obzvláště úsporným řešením je velký výběr ručních sprch EcoSmart. U horních sprch jde především o příjemný zážitek ze sprchování. Horní sprchy jsou přizpůsobeny odpovídajícímu průtokovému výkonu.
U mé rukojeti s podomítkovou instalací chybí upevňovací šroub. Jak správně rukojeť namontuji?

Od roku 2012 jsou rukojeti termostatů nasazovací. Upevňovací šrouby nejsou potřebné. Nasazovací rukojeti lze s jistotou správně nasadit a rovněž je lze silným tahem demontovat.

Hansgrohe používá různé druhy cookies. Se všemi cookies můžete buď přímo souhlasit, nebo definovat své osobní nastavení a konzultovat je se zněním Ochrany osobních údajů.

Souhlasím se všemi cookies