hansgrohe CoolStart

S bateriemi CoolStart jdete po správné cestě
k úspoře energie

Baterie hansgrohe CoolStart jsou ekologické, protože při středové poloze rukojeti teče pouze studená voda – zatímco u standardních baterií se v této základní poloze ihned rozjíždí spotřeba energie. Díky technologii CoolStart se tedy váš vodovodní systém nebude zbytečně plnit teplou vodou. Výsledkem je menší spotřeba zdrojů, menší emise CO2 – a menší náklady. Skvělé pro životní prostředí i peněženku!

Úspora energie v domácnosti s hansgrohe CoolStart.
Při středové poloze pákové rukojeti dodávají baterie hansgrohe CoolStart jen studenou vodu. Teplá voda poteče, až když to budete potřebovat – stačí otočit pákou doleva.

Jak každý den snížit náklady na teplou vodu 

Jak můžeme ušetřit energii, posílat do atmosféry méně CO2 a co můžeme udělat proti klimatické změně? Tyto otázky se nám všem honí hlavou. Hledejme odpovědi nejlépe u energetických spotřebičů v naší vlastní domácnosti, které používáme každý den několikrát – například
u umyvadlových baterií. Princip hansgrohe CoolStart je jednoduchý
a geniální: u těchto baterií teče teplá nebo horká voda jen tehdy, pokud ji skutečně potřebujete. Potřebnou energii spotřebováváte teprve, když páku baterie aktivně posunete doleva.

CoolStart: úspora energie v domácnosti je úplně jednoduchá

Standardní baterie fungují jinak – průtokový ohřívač, oběhové čerpadlo a další zařízení na ohřev vody se zapínají, hned jak pustíme vodu
s pákou rukojeti v základní poloze. Jenže teplou vodu přece nepotřebujeme pořád, že? Na pití, mytí rukou, zalévání květin nebo úklid nám často stačí studená voda. A přesně v tom to je: v bateriích CoolStart se voda ohřívá až tehdy, když to potřebujete. Vy sami rozhodujete, na jak vysokou teplotu to má být – a to x-krát denně. A typické pro hansgrohe samozřejmě je, že u úsporné baterie CoolStart si můžete užívat plný komfort a pohled na nádherný design.

Úspora energie v domácnosti a zároveň krásný design

Snížení spotřeby teplé vody, menší stopa CO2, úspora peněz

Snížení spotřeby teplé vody s bateriemi CoolStart.
hansgrohe nechce, abyste se dívali na televizi 24 hodin denně. Ale chceme vám pomoci s tím, abyste mohli dobře hospodařit s cennými zdroji. A naši vývojáři na tom pracují. 24 hodin denně.

Kdo startuje „cool“, ten ušetří energii.

Kolik, to ukáže náš ilustrační výpočet: čtyřčlenná domácnost, která používá jednu baterii hansgrohe CoolStart po jeden rok každý den 20 minut, může spotřebovat o 508 kilowatthodin méně energie než s běžnou baterií. A abychom si to představili konkrétněji, s 500 kWh můžete:

  • opéci v toasteru 67 564 toastů;
  • více než jeden rok se dívat 24 hodin denně na televizi;
  • fénovat si 500 hodin vlasy.

Kdo startuje „cool“, ten sníží emise CO2.

Základní informace: asi 90 % emisí CO2 v domácnosti vzniká ohřevem teplé vody pro sprchu, vanu a umyvadlo. Ilustrační výpočet: čtyřčlenná domácnost, která ohřívá vodu plynem, může s baterií CoolStart generovat ročně o 23 kilogramů méně CO2 než s běžnou baterií. Konkrétně:

  • Dva vzrostlé buky o výšce 23 metrů potřebují dva roky na to, aby těchto 23 kilogramů vykompenzovaly.  

Kdo startuje cool“, ten ušetří peníze.

To je zvláště důležité v dobách, kdy ceny za energie letí strmě vzhůru. Ilustrační výpočet: čtyřčlenná domácnost, která ohřívá vodu plynem, může za každý rok ušetřit 1550 Kč, když vymění starý vodovodní kohoutek za baterii CoolStart. Mimochodem:

  • Baterie CoolStart se amortizuje po méně než dvou letech.  

Základ pro tyto výpočty najdete na konci této strany.*

Vyberte si vaši baterii s funkcí CoolStart a ušetřete:

*Procentuální úspora energie vyjadřuje úsporu výrobku hansgrohe CoolStart vůči běžnému výrobku hansgrohe bez technologie CoolStart. 

Výpočet použití umyvadlové baterie je založen na průměrné spotřebě 5 litrů za minutu při tlaku 3 bary. Abychom získali co nejpřesnější výsledek, je nutno tuto hodnotu individuálně upravit. Požadovaná energie k ohřátí 1 litru vody o 1 °C je 1 kcal, resp. 0,00116 kWh. Požadovaná energie k ohřátí 1 litru vody z 10 °C na 35 °C (teplota vody umyvadlové baterie) je 0,029 kWh na litr vody [vypočteno s pomocí energetického vzorce na základě Všeobecných podkladů pro výpočty podle Mezinárodní soustavy jednotek (SI). Přepočet z kWh na olej: 10 kWh = 1 litr oleje]. 

Ze navržené ceny za energie odpovídají průměrným hodnotám pro Německo a aby byl výsledek co nejpřesnější, je nutno je upravit. Předpokladem byla spotřeba zařízení v domácnosti 12,2 ct/kWh. za základě těchto hodnot (stav 04/2022).

Společnost Hansgrohe CS s.r.o. nepřebírá záruku ani odpovědnost za správnost výsledků. Výpočet totiž závisí na mnoha nepředvídatelných faktorech, a je proto nezávazný. Závisí především na cenách za energie. 

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.