Péče a údržba kuchyňské baterie

Vaše kuchyňská baterie bude v okamžiku opět zářit

Kuchyňská baterie a dřez jsou často vystaveny horku a chladu či různým nálevům, tukům a kyselinám. hansgrohe proto vyrábí vysoce kvalitní baterie, jejichž funkce, design a lesk zůstanou zachovány dlouho bez náročné péče. S našimi tipy Vám bude Vaše kuchyňská baterie dlouho dělat radost. Stačí ji občas vyčistit a osvobodit od vodního kamene!

Nejlepší materiály pro Vaše kuchyňské baterie
a dřezy: chrom a vzhled nerezové oceli

Naše kuchyňské baterie se v závislosti na variantě vyznačují vysoce kvalitním, zářivým pochromováním nebo odolným vzhledem nerezové oceli. Oba materiály jsou velmi trvanlivé a jejich údržba je snadná. Budete-li o ně pečovat správným způsobem a správnými prostředky, zachovají si svůj nádherný lesk po dlouhou dobu. Dřezy hansgrohe jsou z nerezové oceli. Díky tomu se na nich nezachycují bakterie, jsou hygienické, nerezaví a jsou vhodné pro potraviny. Kromě toho je nerezová ocel odolná proti kyselinám a horku a proto se její povrch udržuje snadno. Ať chrom nebo nerezová ocel - vždy se vyplatí mít při čištění na paměti pár základních pravidel.

 • Doporučené čištění od hansgrohe

  Bez vodního kamene: dlouho lesklé a funkční

  Kuchyňské baterie hansgrohe se vodního kamene zbavují snadno. Mají vysoce kvalitní povrchy pro snadnou údržbu a nopky proti vodnímu kameni \(QuickClean\) na perlátoru.

  Stáhněte si rady na čištění (PDF, 178 KB)

Jak správně pečovat o Vaši kuchyňskou baterii

 • Na čištění Vaší kuchyňské baterie nepoužívejte agresivní čističe, které obsahují látky jako chlorové bělicí prostředky, kyselinu mravenčí, octovou nebo solnou. Vyhněte se také drsným čističům a houbám.
 • Čistič nestříkejte na baterii přímo, a různé výrobky vzájemně nemíchejte. Dodržujte prosím doporučení výrobce ohledně dávky a času působení. 
 • Vodní kámen na kuchyňské baterii odstraníte nejlépe čisticím prostředkem na bázi kyseliny citronové. Čisticí prostředek naneste nejprve na měkkou bavlněnou utěrku, která nezanechává vlákna, a dřezovou baterii nejprve otřete. Poté nechejte působit prostředek po stanovenou dobu a následně jej důkladně opláchněte čistou vodou.
 • Nakonec baterii jednoduše osušte suchou utěrkou. Nyní jsou všechny nečistoty odstraněny a baterie znovu září jako nová.

Pokud správně odstraníte všechny usazeniny vodního kamene, vyhnete se také řadě nepříjemných následných škod. Vodní kámen není totiž problematický jen z estetického hlediska. Může zhoršit také funkci, jako například to, jak voda proudí.

Správné čištění kuchyňské baterie je snadné a rychlé. Snadno vyčistit lze také vytahovací hadici Vaší kuchyňské baterie, návod je přiložen ke každému náhradnímu dílu. Dodržujte prosím naše doporučení týkající se čištění, neboť na škody způsobené nesprávným zacházením se nevztahuje naše záruka.

Perfektně čistý perlátor

Perlátor reguluje nebo tvaruje proud vody. Jedná se o trysku na výtoku vodovodního kohoutku. Mnoho perlátorů na dřezových bateriích od hansgrohe je vybaveno funkcí bránící usazování vodního kamene (QuickClean). Tyto baterie lze čistit bez dalšího čisticího prostředku - jednoduše rukou.

Stačí krátce odrhnout a vodní kámen je zcela odstraněn

U kuchyňské baterie hansgrohe s technologií QuickClean se na perlátoru nachází pružné silikonové nopky. Zde se při každodenním používání shromažďují usazeniny vodního kamene (v závislosti na tvrdosti vody více či méně). Ty lze zcela snadno odstranit: stačí prstem oddrhnout silikonové nopky. Voda pak z perlátoru může znovu proudit rovnoměrně a bez překážek.

Čistý perlátor znamená nerušený proud vody

V případě, že přeci jen bude někdy zapotřebí intenzivnější čištění perlátoru, odšroubujte jej a vložte jej do nádoby s čističem vodního kamene na bázi kyseliny citronové. Po maximálně 10 minutách jej můžete vyjmout a důkladně opláchnout čistou vodou. V případě potřeby čištění opakujte, pak můžete perlátor opět našroubovat na Vaši kuchyňskou baterii. 

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.