Často kladené otázky

Sprchové systémy

Zde naleznete užitečné rady a odpovědi na časté otázky týkající se sprchových systémů hansgrohe. Níže vyberte požadovanou otázku a přečtěte si odpověď.

Ruční a horní sprchy

Z ruční sprchy / horní sprchy teče jen málo vody. Co mám dělat? 

Příčinou malého průtokového výkonu může být znečištěné těsnění s filtrem nečistot. V tomto videu je popsáno jeho čištění. Je také možné, že sprcha je znečištěna vodním kamenem. Návod, jak správně vodní kámen odstranit, naleznete v tomto videu.

Kam se má u vany umístit držák pro ruční sprchu?

Ruční sprcha by měla být v pohodlném dosahu. Měla by umožnit umytí vlasů vsedě, aniž by bylo nutné vzít ruční sprchu do ruky.

Vodní proud u horní přívalové sprchy je nerovnoměrný. Co mám dělat?

Vyčistěte výstupní otvor pro přívalový proud. Nejlépe se to dělá umělohmotnou stěrkou. Nechejte vodu téct a stěrku zcela protáhněte otvorem pro přívalový proud. Uvolněné částečky se tak hned odplaví.

Moje horní sprcha netěsní. Co mám dělat?

Doporučujeme vám odstranit z horní sprchy vodní kámen díky naší funkci QuickClean. Další informace naleznete na následujících odkazech:

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy sprchových proudů u sprch hansgrohe?

Další informace o možnostech sprchových proudů naleznete zde.

Moje sprcha kape. Co mám dělat?

Pokud se sprcha po sprchování nevyprázdní vůbec nebo jen zčásti, může se stát, že se tento proces spustí až po několika minutách nebo dokonce hodinách. 
Souvisí to s povrchovým napětím vody. Proto vás chceme požádat, abyste vyzkoušeli následující tipy:

  • Pokud je vaše horní sprcha vybavena kulovým kloubem, můžete její vyprázdnění urychlit tím, že ji po sprchování uvedete do šikmé polohy.
  • Vyprázdnění sprchy urychlí také opatrné otření nopků na sprchovém disku stěrkou na sprchový kout nebo rukou, protože se tím přeruší povrchové napětí vody.
  • Kromě toho doporučujeme u sprch pravidelně odstraňovat vodní kámen, i to totiž může pozitivně ovlivnit jejich vyprazdňování. Návod, jak správně odstranit vodní kámen z ruční sprchy, naleznete v tomto videu.

Těsnění s filtrem nečistot: Jakou funkci plní těsnění resp. filtr mezi sprchovou hadicí a ruční sprchou?

Těsnění s filtrem nečistot, která jsou přiložena ke každé ruční sprše, nesmí být nahrazena běžným těsněním. Jinak se nečistota, kterou filtr odfiltruje, spláchne do mechaniky sprchy. To může způsobit ucpání trysek a následně nemožnost využít správně funkci QuickClean.

Přepínač na mojí vanové baterii s podomítkovou instalací se automaticky nevrací do výchozí polohy. Co mám dělat?

O kroužek nebo zdvihátko přepínače je buď znečištěné nebo není namazané. Obě části – v případě potřeby – očistěte a naneste na ně silikonový tuk

Systémy Showerpipe a sprchové sady

Mohu zkrátit stoupací tyč?

Stoupací tyče lze v závislosti na modelu a prostorové dispozici upravit a zkrátit. Zda je tato možnost k dispozici i u vašeho modelu, to zjistíte z datového listu výrobku.

  • U kulatých stoupacích tyčí je zkrácení v zásadě možné. Dají se zkracovat směrem dolů k baterii, resp. k přepínači. Ke zkracování použijte jemnou pilku na kov a řeznou hranu poté začistěte. Výjimku tvoří řada Vernis, u které nelze kulatou stoupací tyč zkracovat.
  • Hranaté stoupací tyče většinou není možné zkracovat. hansgrohe vám však většinu stoupacích tyčí nabízí v různých délkách – v našem katalogu náhradních dílů. Pro objednání se obraťte na odborného partnera ve svém okolí. V případě pochybností nám zašlete svoji žádost přes náš kontaktní formulář.

Jak nainstaluji systém Showerpipe, pokud obklad koupelny nesahá až do stropu? Existuje pro to nějaké řešení?

Pro Showerpipe je k dostání podložka pro vyrovnání obkladů, která vyrovná tloušťku 7 mm. Potřebné číslo položky naleznete v montážním návodu u výrobku.

Jaké možnosti existují u nástěnných tyčí pro montáž do rohu?

Pro nástěnnou tyč Unica Raindance (č. pol. 27636000) vám nabízíme sadu pro montáž do rohu (č. pol. 28694000). Montážní postup můžete shlédnout v tomto videu.

Výměna nástěnné tyče bez vrtání nových otvorů. Jakou mohu použít?

Zkontrolujte vzdálenost otvorů. Pokud je 915 mm, můžete použít všechny aktuální nástěnné tyče o délce 90 cm z našeho sortimentu. Při vzdálenosti 625 mm jsou vhodné všechny aktuální nástěnné tyče o délce 65 cm. Pokud se vzdálenost otvorů odlišuje od výše uvedených, doporučujeme vám naše variabilní nástěnné tyče.

Lze náhradní jezdec Unica'D namontovat i na starší nástěnné tyče? 

Náhradní jezdec lze obecně použít u všech nástěnných tyčí Unica'D (č. pol. 96190000).

Vyrovnávání obkladů: Proč je ke sprchové sadě přibalena podlouhlá umělohmotná podložka?

V mnoha případech je nutné při montáži sprchových sad nebo systémů Showerpipe vyrovnat tloušťku obkladů. U koupelen, které nemají obklady sahající až ke stropu, se to většinou provádí pomocí podložky pro vyrovnání obkladů hansgrohe. Což je podélná, světle šedá plastová podložka která vypadá dobře na různých materiálech. Má tloušťku 7 mm a v případě potřeby lze nainstalovat více podložek na sebe. Tuto vyrovnávací podložku můžete objednat prostřednictvím prodejce ve svém okolí. Číslo položky naleznete v montážním návodu nebo v našem katalogu náhradních dílů.

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.