V roce 1953 vynalezl Hans Grohe nástěnnou tyč Unica.
Průkopníci od roku 1901

Mezinárodní úspěch s tradicí a inovací

Společnost hansgrohe byla založena v roce 1901. Od té doby je Schwarzwald studnicí nápadů. A od té doby jsou koupelnoví novátoři své doby tradičně o krok napřed. Ať je to dostupná ruční sprcha, nástěnná tyč nebo páková baterie - vše o těchto zajímavých vynálezech se dozvíte zde. Mnoho z nich se stalo mezinárodními milníky v oblasti koupelen.

Sprcha hansgrohe Selecta: klasika, která oslaví již 50 let

Děti, ten čas ale letí! V roce 1968 byla ve Schwarzwaldu do života uvedena sprcha Selecta, která od této chvíle doby proměňovala každotýdenní koupací den mnoha rodin v zážitek. Přepínání mezi měkkým a tvrdým sprchovým proudem bylo tehdy totiž něco zcela nového. Stačilo jedno otočení u výtoku a péče o tělo byla hned větší zábava. Sprcha se tak rychle stala miláčkem zákazníků.

Dodnes je „Selecta“ pro mnohé ztělesněním ruční sprchy. Byla velmi moderní a odpovídala duchu tehdejší doby: optimální funkce, hranatý design, celkově technický vzhled. Společnost Hansgrohe zde poprvé spojila plexisklo na rukojeti a sprchové hlavici s pochromovanými částmi. Lom světla na nerozbitném plastovém materiálu zesiloval kovový efekt.

Vkusná sprcha se líbila. Selecta je neporazitelným prodejním bestsellerem skupiny Hansgrohe. S více než 30 miliony prodaných kusů se stala hospodářským zázrakem. A překonala dokonce VW brouka, který byl se zhruba 21,5 miliony kusů nejprodávanějším automobilem na světě (do roku 2002). V roce 1968 se prodalo 70 000 kusů Selecty, o tři roky později to bylo již 606 000. Za skutečnost, že se stala takovým prodejním hitem, vděčí také boomu koupelen na konci šedesátých let.

Zkoumání a objevování je naší hnací silou

Vynález sprchy Selecta 1968 byl šťastnou příhodou v historii koupelen, nikoliv však náhodou. Know-how a radost z inovací totiž u Hansgrohe sahá hluboko do historie, přesněji řečeno do doby před téměř 120 lety. Název značky je od té doby spojován s vysokou kvalitou, a to má dobré důvody. Již zakladatel společnosti Hans Grohe měl tolik dobrých nápadů, že zásadním způsobem spoluutvářel historii vývoje soukromých koupelen. Jeho řemeslné umění a cit pro design po dlouhá desetiletí určovaly styl a dodnes obohacuje lidi na celém světě.

Mnohonásobně patentované potěšení z vody pro Vás

Kupujete-li si dnes vysoce moderní výrobek do koupelny nebo kuchyně prémiové značky hansgrohe, profitujete z těchto nasbíraných zkušeností. Skupina Hansgrohe je navíc předním inovátorem v oboru. Tato skutečnost se odráží v mnohokrát oceněném designu, nespočtu patentů a zajímavých technologiích budoucnosti. Se svými zkušenostmi v zádech se totiž stále dívá dopředu.

Pro Vás jako spotřebitele to znamená, že se každý den můžete těšit z tvarově krásných, uživatelsky přívětivých a často úsporných výrobků, které dlouho skvěle fungují. A ze špičkového servisu, například s komplexním poradenstvím a dlouho dostupnými náhradními díly.

O nástěnných tyčích a pákových umyvadlových bateriích

Proč hansgrohe? Od samého počátku se zde prolíná průkopnický duch s dovedností německých inženýrů. Se svou ruční sprchou vytvořil Hans Grohe v roce 1928 pohodlnou alternativu k tehdy běžné horní sprše. A v roce 1953 vynalezl nástěnnou tyč, na níž bylo možno upevnit ruční sprchu v libovolné výšce. Oba vynálezy jsou dnes na celém světě standardem v koupelně - tehdy ale byly geniálními tahy ve svém oboru a změnily zvyklosti při sprchování. S úspornými sprchami měla značka hansgrohe již před dlouhou dobou na paměti ochranu zdrojů a klimatu a stala se tak „zeleným“ průkopníkem ve svém oboru.

Kdo stojí za vznikem těchto inovací? hansgrohe.

 • Dostupná ruční sprcha s bílou porcelánovou rukojetí (1928)
 • Automatická odtoková a přepadová souprava pro vanu (1934)
 • Sprchová tyč Unica (1953)
 • Ruční sprcha Selecta s nastavitelnými sprchovými proudy (1968)
 • Barevné umělohmotná sprchy Sixty a Tri-Bel (1970)
 • Páková baterie Allegroh (1981)
 • Úsporná ruční sprcha Mistral Eco (1987)
 • Předem instalované sprchové systémy a sprchové panely (1989)
 • Podomítková základní sada iBox universal (2000)
 • Dešťová sprcha Raindance (2003)
 • Ekologické sprchy a baterie s funkcí EcoSmart (2007)
 • Baterie ComfortZone (2011)
 • a mnoho dalšího
Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod.
Z důvodu současné koronavirové situace showroom uzavřen.