Často kladené otázky

Termostaty a ventily

Zde naleznete užitečné rady a odpovědi na časté otázky týkající se termostatů a ventilů hansgrohe. Níže vyberte požadovanou otázku a přečtěte si odpověď.

Rukojeť termostatu se ovládá ztěžka. Jak se dá problém vyřešit?

Ztížení otáčení může mít řadu příčin. Ztížené otáčené může být například způsobeno usazeninami na těsnicích plochách. Vyměňte příslušný díl podle instalačního manuálu. Bližší informace naleznete v našem elektronickém katalogu náhradních dílů.

Tlačítko na termostatu se zasekává. Bezpečnostní pojistku nelze odjistit. Jak to mohu napravit?

Pravděpodobně na tlačítku pouze vznikl nános vodního kamene nebo je vadná pružina. Vyčistěte pružinu a tlačítko a lehce je namažte tukem. Případně je nutné díly vyměnit. Čísla náhradních dílů naleznete v montážním návodu nebo v online katalogu náhradních dílů.

Tlačítko Select u modelu ShowerSelect, resp. ShowerTablet nefunguje. Co mám dělat?

Při instalaci baterie nebyla odstraněna zelená bezpečnostní spona ventilu. Demontujte viditelné díly a odstraňte sponu. Také je možné, že nedošlo k namazání těsnění mezi tlačítkem a rozetou. Těsnění lehce potřete silikonovým tukem.

Lze u výrobků řady ShowerSelect nastavovat průtokové množství?

U termostatů ShowerSelect není průtokové množství nastavitelné, protože zkušenosti ukazují, že asi 80 % uživatelů žádnou regulaci objemu nepotřebuje. Regulace množství vody je zapotřebí zejména u ruční sprchy. U většiny ručních sprch hansgrohe si můžete vybrat mezi měkkým nebo tvrdým proudem. Hledáte-li řešení pro úsporu vody, máte k dispozici velký výběr ručních sprch EcoSmart. U horních sprch hansgrohe stojí v popředí požitek při sprchování: velké dešťové sprchy jsou přizpůsobené v závislosti na výkonu, a vy si můžete vybírat z rozsáhlého sortimentu. Výrobky s regulací průtoku naleznete u stávajících termostatů se standardní technologií.

U náhradní rukojeti mojí baterie s podomítkovou instalací chybí montážní šroub. Jak správně rukojeť namontuji?

Od roku 2012 jsou rukojeti termostatů nasazovací. Montážní šroub není potřeba. Nasazovací rukojeti se pouze nasadí a silným zatažením je lze opět kdykoli demontovat. Pokud máte termostat staršího data výroby, není to ale problém: rukojeť bez šroubu je zde i přesto kompatibilní.

Těsnění: Musím utěsnit stěnové průchodky a spáry?

Vadné nebo dokonce chybějící utěsnění spojů u instalačních průchodek může zapříčinit pronikání vody, a způsobit tak závažné škody na celé stavbě. U spár podomítkových baterií a potrubních průchodek je nutno provést správné, trvale elastické utěsnění v souladu s normou DIN 18195 / část 5 (Stavební izolace - netlaková voda na stropních konstrukcích a v mokrých provozech, dimenzování a provedení), např. pomocí těsnicích manžet a vhodného sanitárního silikonu. Také otvory na šrouby je nutné před pronikající vlhkostí ochránit pomocí sanitárního silikonu. Bližší informace k tomu najdete v montážním návodu přiloženém k výrobku.

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.