Časté otázky o našich výrobcích

Vaše otázky – naše odpovědi

Zde naleznete užitečné rady a odpovědi na často kladené dotazy týkající se výrobků od hansgrohe, jejich instalace, ale i oprav. Zvolte požadovanou kategorii a přečtěte si odpovědi na často kladené otázky.

Profesionální odborník ověřuje konkrétní případ

Zde nabízené rady nemohou pokrýt všechny jednotlivé případy. V tom případě Vám rád pomůže profesionální instalatér v místě Vašeho bydliště. Prověří konkrétní problém na místě a může Vám navrhnout vhodná řešení.

Máte ještě další otázky týkající se výrobků nebo technických problémů? Máme pro Vás ty správné kontaktní osoby u hansgrohe. Těšíme se na Vaši poptávku!

Odtokové systémy 

Který odtok je doporučován pro sprchové systémy XXL? 
Například u velké hlavové sprchy je doporučen odtok RainDrain XXL (č. výrobku 60067000). Podle normy DIN EN 274 je výkon odpadu 51 litrů za minutu.

Doplňky 

Dávkovač tekutého mýdla nedávkuje mýdlo. Co mohu udělat?
Kvůli dlouhému nepoužívání mýdlo v pumpičce vyschlo a ztvrdlo. Vyčistěte pumpičku tak, že ji vložíte do horké vody a poté propláchnete.

Baterie

Baterie instalované na stěnu: jaká je možná příčina netěsnosti na přípojkách?
Před montáží baterie je nutno dbát na to, aby S přípojky na vyrovnání různých rozměrů byly namontovány bez napětí a byly dodrženy stanovené montážní rozměry. Je nezbytně nutné používat originální těsnění, poškozená těsnění je nutno vyměnit.
 
Elektronická baterie: jak mohu aktivovat čisticí režim baterie tak, aby snímač nespustil a bylo možné například umýt umyvadlo?
Aktivace čisticího režimu je popsána v instalačním manuálu přibaleném k výrobku, případně je ke stažení v našem elektronickém katalogu náhradních dílů.
 
Kuchyňská baterie: u otočné části vytéká voda. Jaké jsou možné příčiny?
Těsnění otočné části je znečištěné nebo poškozené. Potřebné montážní návody k výměně těsnění naleznete v příslušném návodu k montáži, který je přiložen k náhradnímu dílu. Dbejte na to, aby drážkové kroužky sady těsnění nebyly namazány příliš.
 
Kuchyňská baterie: u kuchyňská baterie s vytahovací sprchou / vytahovacím výtokem teče jen málo vody. Co mohu dělat?
Mezi vytahovací hadicí a vytahovací sprchou se nachází malý filtr, který je umístěn ve spojovacím niplu vytahovací hadice. Vyjměte ho ostrým předmětem, očistěte a vsaďte ho zase zpátky.
 
Kuchyňská baterie: u vytahovací sprchy běží oba druhy proudu současně. Jak lze tento problém odstranit?
Vyměňte vytahovací sprchu. Oprava zákazníkem není možná. Správné číslo náhradního dílu pro vytahovací sprchu je uvedeno v přiloženém montážním návodu.
 
Kuchyňská baterie: otočný vývod netěsní. Co mohu udělat?
Když po otevření baterie vytéká v dolní části voda, je nutno vyměnit těsnění u otočného výtoku. Výměna těsnění se provádí u různých modelů vždy podle přiloženého montážního návodu. Návod naleznete také v katalogu náhradních dílů.
 
Kuchyňská baterie: jak lze sklopit baterii dřezové jednotky Variarc s vytahovací sprchou, když chci otevřít okno?
Držte baterii za základní těleso (pozor: ne za výtok!), táhněte ji svisle nahoru a položte ji na stranu na pracovní plochu (na utěrku nebo podobně).
 
Kulová technologie baterie: je nutné při provádění údržby kulového systému baterie vyměnit kulový ovladač?
Výměna kulového ovladače z nerezové oceli není nutná. Možné usazeniny lze snadno z koule odstranit, například umělohmotnou čisticí tkaninou.
 
Otevřený ohřívač vody: během ohřívání kape z baterie voda. Co mohu udělat?
Během ohřívání v otevřeném ohřívači vody může vzniknout přetlak, voda proto odkapává vývodem ven. Důvody jsou fyzikální a nejedná se tedy o vadu výrobku, která by byla důvodem výměny baterie nebo zakládala záruční nároky.
 
Dokapávání: z baterie nebo sprchy chvíli po použití stále ještě odkapává voda. Co mohu udělat?
U baterií a sprch je krátkodobé odkapávání podmíněno fyzikálně a nejedná se o vadu výrobku, která by byla důvodem výměny baterie nebo uplatnění záruky.
 
Přepínač: koupelnová baterie se automaticky nevrací do své původní polohy. Co mohu udělat?
O kroužek nebo zdvihátko přepínače je buď znečištěné nebo není namazané. Obě části - v případě potřeby - očistěte a naneste na ně silikonový tuk.
 
Umyvadlová baterie: vytéká jen málo vody. Co mohu udělat?
Příčinou malého průtoku může být znečištěný perlátor. V tomto videoklipu je blíže popsáno jeho čištění.
 
Umyvadlová baterie: mohu u baterie hansgrohe ovlivnit úhel výstupu vodního proudu?
hansgrohe nabízí otočný standardní perlátor (č.výr.: 95400000) s vnějším závitem M24x1. S jeho pomocí lze vodní proud nastavit pod úhlem cca 8° stupňů do všech stran. Výměna a způsob fungování jsou předvedeny v tomto videu.

Nákup výrobků hansgrohe

Dají se výrobky někde nezávazně vyzkoušet?
Aquademii hansgrohe Vám ukážeme průřez našimi aktuálními výrobky a kolekce značky hansgrohe. Kde všude si ve Vašem kraji můžete výrobky hansgrohe prohlédnout a vyzkoušet, se dozvíte zde ve vyhledávači prodejců.

Kde mohu koupit výrobky hansgrohe?
Naše výrobky můžete koupit od specializovaných prodejců a maloobchodníků. Tyto prodejce ve Vašem okolí najdete v našem vyhledávači prodejců.
 
Kde obdržím informační letáky?
Prospekty o výrobcích hansgrohe si můžete stáhnout přímo na našich internetových stránkách.
 
Kolik stojí výrobky hansgrohe?
Naše výrobky můžete koupit od specializovaných prodejců a maloobchodníků. U nich dostanete také informace o cenách. Specializované prodejce ve Vašem okolí najdete v našem vyhledávači prodejců.
 
Jak dlouho lze koupit náhradní díly poté, co se výrobek přestane prodávat?
Zajišťujeme možnost dokoupení náhradních dílů 15 let po ukončení prodeje příslušného výrobku. 

Sprchové systémy

Nástěnná tyč: jaké možnosti jsou pro montáž v rohu?
Návod k montáži sady určené pro montáž do rohu můžete shlédnout v tomto videoklipu

Vyrovnávání obkladů: proč je ke sprchové sadě přibalena podlouhlá umělohmotná podložka?
Ne všechny koupelny mají obklad až ke stropu. Kvůli tomu je v mnoha případech nutné vyrovnat tloušťku obkladu. V koupelnách, které nemají obklad až do stropu, lze tloušťku obkladu vyrovnat pomocí podložky pro vyrovnání obkladů. Podložky lze v případě potřeby skládat na sebe.

Ruční sprcha: voda teče méně než dříve. Co mohu udělat?
Příčinou malého množství vytékající vody může být znečištěné těsnění filtru. V tomto videu je popsáno jeho čištění. Je také možné, že je sprcha znečištěna vodním kamenem. Návod, jak správně vodní kámen odstranit, v tomto videoklipu.

Ruční sprcha: kde může být na vaně umístěn držák pro ruční sprchu?
Ruční sprcha by měla být v pohodlném dosahu. Měla by umožnit umytí vlasů v sedě, aniž by bylo nutno vzít ruční sprchu do ruky.
 
Horní sprcha: přívalový proud vytéká ze sprchy nepravidelně. Už netvoří jednolitý tok proudu. Co mohu udělat?
Vyčistěte výstupní otvor pro přívalový proud. K tomu využijete nejlépe umělohmotnou stěrku. Nechejte vodu téct a stěrku protáhněte otvorem pro přívalový proud. Uvolněné částečky se tak hned odplaví.

Dokapávání: z baterie nebo sprchy chvíli po použití stále ještě odkapává voda. Co mohu udělat?
U baterií a sprch je krátkodobé odkapávání podmíněno fyzikálně a nejedná se o vadu výrobku, která by byla důvodem výměny baterie nebo uplatnění záruky.

Výrobky Showerpipe: lze zkrátit stoupací tyč?
Stoupací tyče lze v závislosti na modelu a prostorové dispozici upravit a v nezbytných případech zkrátit. U kulatých tyčí je zkrácení v zásadě možné. Bližší informace k tomu najdete v montážním návodu přiloženém k výrobku. U pravoúhlých stoupacích tyčí jsou k dostání různé délky. Příslušná čísla náhradních dílů pro Váš výrobek naleznete v katalogu náhradních dílů.

Těsnění s filtrem nečistot: jakou funkci plní těsnění resp. sítko mezi hadicí a sprchou?
Těsnění s filtrem nečistot, která jsou přiložena ke každé ruční sprše, nesmí být nahrazena běžným těsněním. Jinak se nečistota, kterou filtr odfiltruje, dostane do mechaniky sprchy. Toto způsobí výpadek funkce čištění QuickClean nebo ucpání trysek. Na tomto videu se můžete podívat, jak můžete těsnění s filtrem nečistot vyměnit.

Unica'D: lze náhradního jezdce namontovat i na starší nástěnné tyče?
Náhradního jezdce lze obecně použít u všech nástěnných tyčí Unica`D.

Showerpipe: jak ho nainstaluji, pokud obklad koupelny nesahá až do stropu? Existuje pro to nějaké řešení?
Pro Showerpipe je k dostání podložka pro vyrovnání obkladů, ta vyrovná 7 mm. Potřebné číslo položky naleznete v příslušném montážním návodu.

Záruka

Zaniká v případě výměny náhradních dílů záruka výrobce?
Podmínkou pro zachování naší záruky je kromě jiného i správná montáž výrobku. Při výměně náhradních dílů je tato odborná manipulace popsána v servisních pokynech. Další informace jsou uvedeny v našich záručních podmínkách.
 
Jak je dlouhá záruka u výrobků hansgrohe?
Kupující má vůči prodejci nárok na záruku určité délky. Protože hansgrohe nabízí své výrobky zákazníkům prostřednictvím velkoobchodu, specializovaných prodejců a maloobchodu, má zákazník uplatňovat nárok na záruku vůči přímému prodejci, tedy specializovanému prodejci nebo maloobchodníkovi, nikoliv však vůči výrobci. V případě nároků na záruku se obraťte na místo, kde jste výrobek zakoupili. Zde naleznete další podrobné informace o záruce na výrobky hansgrohe.
 
Na koho se mám obrátit v případě reklamace?
hansgrohe prodává své výrobky prostřednictvím velkoobchodu, specializovaných prodejců a maloobchodníků. Proto má zákazník uplatňovat záruku v první řadě vůči přímému prodejci, tedy maloobchodníkovi/prodejci, nikoliv však vůči výrobci. V případě reklamací se obraťte na místo, kde jste výrobek zakoupili.
 
Nabízí hansgrohe vedle zákonné záruky také dobrovolnou záruku?
Nejvyšší kvalita je základní součástí podnikatelské filozofie Hansgrohe. Proto nabízíme spotřebitelům na naše výrobky výrobní záruku pět let. Podmínky a podrobnosti této záruky naleznete v následujících záručních podmínkách.

Základní těleso

Těsnění: musím utěsnit průchody stěnou a spárování?
Vadné nebo dokonce chybějící spárování spojů může u instalačních průchodů zapříčinit pronikání vody a způsobit tak škody na celé stavbě. Spoje u podomítkových baterií a u průchodů vedení potrubí se řídí normou DIN 18195/část 5 (stavební izolace - netlaková voda na stropních konstrukcích a v mokrých provozech, dimenzování a provedení), izolaci je nutné provést například pomocí těsnicích mažet a sanitárního silikonu. Také otvory na šrouby je nutné před pronikající vlhkostí ochránit pomocí sanitárního silikonu. Bližší informace k tomu najdete v instalačním manuálu přiloženém k výrobku.

Čištění a údržba

Jak správně čistit výrobky hansgrohe resp. je zbavit vodního kamene?
Jak udržet lesk a dlouhodobou funkčnost výrobků Hansgrohe, jsme pro Vás shrnuli zde: 
Obecně platí:
  • Čističe obsahující kyselinu solnou, mravenčí, octovou či chlorová bělidla nesmí být používány, neboť mohou způsobit zásadní škody
  • Čističe a přístroje, které působí abrazivně, jako například nevhodné abrazivní látky a houby, se nesmí používat
  • Čištění musí být prováděno předepsaným množstvím čističe a dobou působení max. 10 minut
  • Prostředek v žádném případě nenanášejte přímo na výrobky hansgrohe, nýbrž je nastříkejte na čisticí hadřík
  • Po vyčištění je nutno výrobek opláchnout dostatkem čisté vody
Lze komplet horní sprchy mýt v myčce?
Umělohmotné díly sprchy nejsou odolné vůči vysokým teplotám sušicího programu. Samotný proudový disk vyrobený z kovu vysokým teplotám odolá. V přiloženém montážním návodu je názorně uveden přesný postup.

Termostaty a ventily 

Uzavírací a přepínací ventil: rukojeť na termostatu se otáčí těžce. Jak se dá problém vyřešit?
Ztížení otáčení může mít řadu příčin. Ztížené otáčené může být například způsobeno nánosy na těsnicích plochách. Podle instalačního manuálu vyměňte příslušný díl. Bližší informace naleznete v našem elektronickém katalogu náhradních dílů
 
Tlačítko se zaseklo: bezpečnostní zámek rukojeti termostatu nelze odblokovat. Jak to mohu napravit?
Pravděpodobně na tlačítku pouze vznikl nános vodního kamene nebo je vadná pružina. Vyčistěte pružinu a tlačítko a lehce je namažte tukem. Případně je nutné vyměnit konstrukční díly. Čísla náhradních dílů naleznete v instalačním manuálu nebo v katalogu náhradních dílů
 
Tlačítko Select: u ShowerSelect nebo ShowerTablet nelze po montáži tlačítko stisknout nebo tlačítko nefunguje.
Při montáži baterie nebyla odstraněna zelená bezpečnostní spona ventilu. Demontujte viditelné díly a odstraňte sponu. Také je možné, že nedošlo k namazání těsnění mezi tlačítkem a rozetou. Těsnění lehce potřete silikonovým tukem.
 
ShowerSelect: lze u těchto výrobků nastavit průtok vody?
Průtok vody nelze u termostatů ShowerSelect nastavit. Naše zkušenosti říkají, že 80 % uživatelů kontrolu objemu nepotřebuje. Kontrola množství je zapotřebí zejména u ruční sprchy. U nových ručních sprch Raindance Select mohou  zákazníci vybírat mezi jemným a intenzivním proudem. Obzvláště úsporným řešením je velký výběr ručních sprch EcoSmart. U horních sprch jde především o příjemný zážitek ze sprchování. Výkon horních sprch je sladěn a zákazníci si mohou vybírat z rozsáhlého sortimentu. Výrobky s kontrolou objemu obdrží Vaši zákazníci i nadále u stávajících termostatů se standardní technologií.

Podomítková instalace: u náhradní rukojeti chybí upevňovací šroub. Jak správně rukojeť namontuji?
Od roku 2012 jsou rukojeti termostatů nasazovací. Upevňovací šrouby nejsou potřebné. Nasazovací rukojeti lze s jistotou správně nasadit a rovněž je lze silným tahem demontovat.

Ostatní 

Kde najdu katalog náhradních dílů, rozměrové výkresy a montážní návody k výrobkům?

Informace o náhradních dílech a technické publikace jako rozměrové výkresy, montážní návody a servisní pokyny naleznete zde: 

Online katalog náhradních dílů 

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod.