hansgrohe ExcellentFit

Dokonale sladěná baterie s umyvadlem

Je mezi umyvadlem a výtokem vodovodní baterie dostatek místa? Je jejich kombinace tak dobře vyladěná, že při mytí rukou nedochází
k žádnému nebo jen k malému rozstřikování vody? Zkrátka a dobře: skutečně se baterie k umyvadlu hodí? Na tyto otázky vám odpoví
hansgrohe ExcellentFit. Najděte si svou osobní ideální kombinaci baterie a umyvadla, která bude na míru přizpůsobena vašim přáním
a potřebám.

Najděte si ideální kombinaci baterie a umyvadla

Muž myje štětec pod vodovodním kohoutkem hansgrohe Metropol
hansgrohe ExcellentFit: pro vaši dokonalou kombinaci baterie a umyvadla.

Nabídka umyvadel je obrovská a stejné je to i u nabídky umyvadlových baterií. Právě tak rozmanité jsou i jejich kombinace. hansgrohe ExcellentFit vám pomůže s výběrem dokonalé kombinace právě pro vás. Tato služba je výsledkem testů ComfortZone značky hansgrohe.
Naši experti z Technického servisního centra vyzkoušeli mnoho možných kombinací baterií a umyvadel
s ohledem na jejich funkčnost – a výsledky máte k dispozici i vy. Ušetříte si tak namáhavé a časově náročné porovnávání a během několika minut zjistíte velmi jednoduše a intuitivně, jaká je ideální kombinace umyvadla a baterie právě pro vás.

Služba hansgrohe ComfortZone existuje už od roku 2011, a od té doby jsme testy neustále vylepšovali a aktualizovali. Jsou zavedené už po mnoho let, staly se pevnou součástí našich poradenských a servisních služeb a spolehlivě pomáhají zabránit chybnému výběru umyvadla a/nebo baterie.

Protože chceme, aby ve vaší koupelně všechno opravdu dobře sedělo, nezůstáváme jen na vlastním písečku. Naše baterie proto testujeme nejen s našimi vlastními umyvadly (dostupné od roku 2024), ale také s umyvadly dalších předních výrobců.

Naše baterie hansgrohe vyzkoušené s umyvadly jiných výrobců

Proporce a funkce: klíč k ideální kombinaci

Nejdůležitějšími faktory pro zdařilou kombinaci vodovodní baterie a umyvadla jsou jejich proporce a funkce:

Proporce, tedy velikostní poměr mezi baterií a umyvadlem, rozhoduje o tom, jaký komfort jejich kombinace přináší. Tedy například, zda je vzdálenost mezi baterií a umyvadlem „tak akorát“.

Funkce popisuje, nakolik se zvolená kombinace umyvadla a baterie osvědčuje při používání v různých situacích. Příklady funkcí jsou třeba „mytí vlasů“ nebo také „naplnění vázy na květiny s výškou 35 cm“. Jsou vlastnosti výrobků vhodné pro požadované použití? Jsou například navzájem sladěné průtokové množství a úhel výtoku z baterie s geometrií vnitřního prostoru umyvadla? Nebo dochází ke stříkání vody přes okraj?

Náš tip pro vás: Aby byly zaručeny funkce, které potřebujete, musí být v pořádku proporce.

Muž si myje ruce pod baterií hansgrohe Metropol
Ani u malých umyvadel by se při mytí rukou neměla voda dostat ven. Díky službě hansgrohe ExcellentFit budete vědět, jak nechtěnému rozstřikování vody zabránit.

Diky testům kombinací ComfortZone od hansgrohe snadno zjistíte, která baterie se hodí pro vaše umyvadlo. Pokud jste si ještě nevybrali optimální sestavu baterie a umyvadla, poskytnou vám výsledky testů informace
o možných kombinacích. Experti naší prémiové značky při testování zohledňují předpisy příslušných norem, aby testy přinášely skutečně precizní výsledky.

Zvláštní výzvu při výběru umyvadla a vodovodního kohoutku představují malá umývátka pro hosty. Zde je kompatibilita baterie a umyvadla mimořádně důležitá, protože z těchto malých umyvadel často stříká voda do okolí.

Důležitým faktorem pro funkčnost kombinace umyvadla a baterie je správná instalace, provedená odborníkem.

hansgrohe ComfortZone: ne jeden test, ale rovnou tři

Test hansgrohe ComfortZone analyzuje kombinace baterií a umyvadel opravdu důkladně a zahrnuje konkrétně tři fáze. V popiscích obrázků si můžete přečíst, co přesně zkoumají jednotlivé testy.

Čerpejte při svém plánování ze studnice našich znalostí – v Technickém servisním centru hansgrohe jsme již otestovali celou řadu možných kombinací baterií a umyvadel. Při rozsáhlých funkčních testech jsme ověřovali mimo jiné volný prostor u umyvadla i to, jak se voda rozstřikuje (nebo nerozstřikuje).

Našli jste perfektní kombinaci – a co bude dál?

Poté, co se s pomocí testovacích tabulek hansgrohe rozhodnete pro dobře fungující dvojici, vezměte si prosím svoji požadovanou kombinaci s sebou k odbornému partnerovi. Ten posoudí, zda vaše místnost disponuje potřebnými prostorovými a technickými předpoklady. Ani ta nejkrásnější kombinace vám totiž nebude nic platná, když nebudou na požadovaném místě montáže vhodné prostorové podmínky, přípojky nebo tlak vody. Aby instalace dopadla dobře, musí do sebe toto všechno zapadnout.

Časté otázky ke kombinaci vodovodní baterie a umyvadla

Kdo vám pomůže s nezodpovězenými otázkami ohledně správného výběru vodovodního kohoutku a umyvadla?

I přes mnoho kombinací, které jsme otestovali, je možné, že vaše umyvadlo není nebo ještě není v naší databázi. V tomto případě vám doporučujeme vyhledat specializovanou prodejnu a nechat si poradit. Prodejce ve vaší blízkosti naleznete zde.

Proč je vzdálenost mezi výtokem a umyvadlem tak důležitá?

Tato vzdálenost rozhoduje o tom, jak pohodlně a všestranně budete moci svoji kombinaci baterie a umyvadla využívat během každodenních činností.

Jak zjistím správný výškový rozdíl mezi nástěnnou baterií a příslušným umyvadlem?

U nástěnných baterií si můžete výšku výtoku zpravidla určit sami. V průměru bývá mezi výtokem vodovodního kohoutku a horním okrajem umyvadla asi 10 až 15 cm místa. Tento údaj se samozřejmě může lišit v závislosti na daném výrobku. Konkrétní vzdálenost proto vždycky naleznete v instalačním manuálu vaší baterie. To, zda tato výška postačí pro ComfortZone a zda nebude docházet k nežádoucímu rozstřikování vody, objasní právě test ComfortZone.

Do jaké výšky je třeba namontovat nástěnné baterie?

Podomítkové baterie na stěnu lze umístit až 15 cm nad umyvadlo. Voda tak nebude padat příliš hluboko a nebude se rozstřikovat a zároveň lze pod baterii bez problémů postavit i větší nádoby. Přesný údaj k rozměrům naleznete v testovacích tabulkách.

Jaký přesah by měl vodovodní kohoutek mít?

Přesah je vzdálenost mezi výtokem a prostředkem vodovodního kohoutku. Tento rozměr je důležitý pro fungující kombinaci umyvadla a baterie. Potřebný přesah je zpravidla definován velikostí vašeho umyvadla. Základní pravidlo zní: čím větší je vaše umyvadlo, tím větší by měl být přesah.

Proč nabízí hansgrohe test ComfortZone pro baterie a umyvadla?

Zkušení experti značky hansgrohe vytvořili tento test proto, aby mohli poskytovat fundovaná doporučení pro kombinace umyvadel a baterií. Čím lépe totiž funguje kombinace baterie a umyvadla, tím vyšší je spokojenost zákazníků a tím nižší je také počet reklamací.
Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.