hansgrohe sBox

Instalace a praktické příklady pro chytré řešení ve skříňce pod dřezem

Inovativní pouzdro na hadici sBox Vám zajistí přehled o prostoru v kuchyni. Je součástí nové dřezové kombinace od hansgrohe a zárukou toho, že hadice Vaší vytahovací baterie bude lehce klouzat. Opticky neviditelný sBox je instalován pod dřezem. Zde se dozvíte více o tom, jak správně instalovat sBox v každé situaci.

Montáž sBoxu od hansgrohe ve skříňce pod dřezem.
Dřezová kombinace od hansgrohe: funkční celek sestávající z baterie, dřezu, ovládací jednotky, odtokové soupravy a sBoxu.

Kontrolované a bezpečné vedení hadice ve skříňce pod dřezem

Vytahovací sprcha má mnoho výhod. Zajišťuje flexibilitu a svobodu pohybu, lze s ní například hravě naplnit velké hrnce. A co se stane s hadicí, když se kuchyňská baterie nepoužívá? Visí ve skříňce pod dřezem, přesně tam, kde je umístěn také koš nebo zásuvky na tříděný odpad. sBox od hansgrohe je chytré řešení pro všechny, kdo mají rádi pořádek. Hadice klouže v sBoxu čistě, lehce a navíc pěkně potichu. O dalších výhodách vytahovací sprchy a sBoxu se dozvíte na naší stránce věnované technologiím.

Kompletní systém je zárukou jistoty při plánování

sBox je součástí dřezové kombinace C71 od hansgrohe. Tuto kombinaci dodáváme připravenou k montáži se vším nezbytným příslušenstvím a lze ji ihned instalovat do pracovní desky. Protože ji dodáváme v jednom balíčku, jsou všechny komponenty vzájemně perfektně sladěny - od baterie přes kuchyňský dřez až po výtok a sBox. S kombinací vytahovacího výtoku a sBoxu máte zaručený akční rádius až 76 cm. sBox nelze zakoupit samostatně.

Sbohem nepořádku díky sadě sBox: montáž k shlédnutí na videu

Hodí se sBox i do mojí kuchyně?

Ano. Dokonce i v případě, že máte malou kuchyň, dřezová jednotka je umístěna v rohu nebo odpadkový koš zabírá ve spodní skříňce hodně místa. Box je hluboký pouze 3 centimetry, široký 16 centimetrů a vysoký 52 centimetrů a vejde se tedy do všech spodních skříněk od výšky korpusu 74 centimetrů. sBox je vhodnou volbou i v případě, že máte nižší korpus. K balíčku si stačí objednat vyrovnávací kolejnici pro sBox F12 (číslo výrobku #43333000).

hansgrohe sBox je umístěn pod armaturu.
V ideálním případě je sBox od hansgrohe nainstalován přímo pod kuchyňskou baterii. Čtyři upevňovací prvky, které lze posunout, zajistí stabilní upevnění.

V ideálním případě je sBox nainstalován svisle pod kuchyňskou baterií. Dvě upevnění jsou umístěna dole na sBoxu a ta jsou pevně přišroubována ke dnu nebo zadní stěně spodní skříňky. Dvě další upevnění jsou o něco výše a ta se přišroubují nebo zavěsí na zadní stěnu. Upevňovací prvky lze posunout a otočit o 360° stupňů. To umožňuje snadné a rychlé upevnění. Díky své velké flexibilitě lze sBox upevnit různými způsoby. Lze ho jednoduše instalovat i v těchto případech:

Instalace sBoxu v nakloněné poloze pod kuchyňskou baterií.
Zde vyobrazení montáže, pokud je například zadní stěna lehce předsazena. sBox lze instalovat se sklonem +/-20°.

Překážky na dně nebo zadní stěna předsunutá dopředu

Nelze-li sBox instalovat přímo pod kuchyňskou baterii (z důvodu překážek) nebo je-li zadní stěna předsunuta dopředu, lze sBox nainstalovat s lehkým sklonem. Sklon může být dopředu nebo dozadu. K tomu nasměrujte všechna upevnění dopředu. Při čištění stačí sBox vycvaknout z jeho držáků. Maximálně doporučený úhel sklonu činí +/- 20°.

Montáž sBoxu s náklonem na stranu.
Překážky ve skříňce pod dřezem nejsou problém: sBox lze instalovat také s bočním sklonem +/-20°. Umožní to flexibilní upevňovací prvky.

Odpadkový koš, odtokové systémy nebo těžko přístupné rohové ventily

Pod dřezem stojí odpadkový koš a není tam už místo? Nevadí! sBox můžete naklonit do strany. Upevnění lze flexibilně přišroubovat na dno, boční nebo zadní stěnu. Tak se k Vašemu odpadkovému koši, odtokovému systému nebo rohovému ventilu bez problému i nadále dostanete. Maximálně doporučený úhel sklonu činí +/- 20°.

Montáž sBoxu s náklonem a posunem na boční stěnu.
K této situaci dochází u rohových dřezů nebo dřezů s odkapávacími plochami. Upevnění jsou všechna našroubována zboku.

Rohové dřezy, dřezy s odkapávacími plochami nebo dřezy s otvory na baterii posunutými na stranu

Pokud Vám jedna z těchto situací něco připomíná, pak byste měli sBox instalovat s posunem na boční stěnu. Všechna upevnění jsou našroubována z boku. Vyhněte se paralelnímu posunu sBoxu. (Je-li při montáži nutný posun, pak by neměl posun mezi osou baterie a výstupu z sBoxu činit více než 30 mm) 

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.