Plochá, moderní, neviditelná

Podomítková instalace u sprchy a vany

Stavíte novou koupelnu nebo chcete tu stávající renovovat? Zde Vám představujeme mnoho možností, které nabízí ovládání vody instalované ve stěně. Podomítková instalace sprchy a vany je velmi moderní a uživatelsky přívětivá. Díky minimalistickým prvkům působí vše pěkně „uklizeně“. A Vy? Užívejte si plnou svobodu pohybu při koupeli a sprchování.

Co je podomítková montáž a kdy je vhodná

Používali jste dosud ve sprše a vaně baterii nebo termostat instalované na omítku? Takovéto klasické baterie mají mnoho výhod, například je lze snadno vyměnit, což je ideální pro rychlou renovaci. Jejich nevýhodou je, že jsou relativně velké a vyčnívají do prostoru. V malých koupelnách zabírají drahocenné místo.

Nechejte Vaše baterie elegantně skrýt ve stěně

Nebylo by pěkné, kdyby se vše, co není potřeba mít při sprchování „venku“ (např. trubky, velké ovladače nebo páky), jednoduše ukrylo pod omítku? Správně. K tomu je potřeba zeď otevřít. Podomítkové instalace se proto nabízí zejména v novostavbě nebo při větší renovaci. Důležité je, že k tomu potřebujete odborníka na sanitu.

Přehled výhod podomítkových termostatů a baterií:

 • Zmenšené ovládání sprchy těsně přiléhá ke stěně. Vzniká tak vysoce moderní a uhlazený vzhled.
 • Při sprchování nebo koupeli už nemusíte dávat pozor, abyste se neuhodili. O to více si užijete volný prostor, komfort a příjemné zážitky s vodou.
 • Výhoda volného a bezbariérového pohybu je ideální pro vícegenerační koupelnu.
 • Viditelné díly podomítkových termostatických baterií se nezahřívají a obecně tedy nehrozí nebezpečí v důsledku horkých povrchů. To je skvělé zejména tehdy, žijí-li v domě děti a/nebo senioři.
 • Malé ovládací jednotky nejen vypadají pěkně a jsou spolehlivé, ale i jejich údržba je snazší než u velkých baterií.
 • Na hansgrohe iBox universal, který při podomítkové instalaci slouží jako základní sada, můžete později kdykoliv nasadit ovládací prvek v moderním designu nebo s rozšířenými funkcemi.

Ovládání sprchy s rozmanitými funkcemi a designem

Velké množství variant v oblasti podomítkových výrobků od hansgrohe Vám nabízí netušené možnosti při řešení koupelny. Nechte se překvapit, kolik funkcí a designů existuje. Podle vybavení koupelny (ruční sprcha, horní sprcha, sprchový systém atd.), účelu nebo osobních preferencí se rozhodněte pro baterii nebo termostaty. Ty lze univerzálně kombinovat se všemi sprchami od hansgrohe. Vylepšete svou koupelnu ovládáním sprchy s chromovou nebo černou či bílou povrchovou úpravou a zvolte oblé, hranaté nebo „soft-cube“ designy.

Jak na to: instalace nového podomítkového řešení v nové koupelně

Podomítková instalace s pomocí iBox universal
od hansgrohe a s technologií Select

Rozhodnete-li se pro podomítkové řešení, instalatér Vám nejprve do zdi instaluje osvědčené základní těleso iBox universal od hansgrohe. Na něj pak instaluje podomítkovou baterii nebo podomítkový termostat. Obojí vybavené prvotřídní technologií typickou pro výrobky hansgrohe
a s trvanlivými, mechanickými ventily, zcela bez použití elektřiny.

Absolutní pohodlí: podomítková instalace s hansgrohe Select

Intuitivní koncepce ovládání a designu Select se jako elegantní a uživatelsky přívětivá projeví zejména u podomítkových instalací. U termostatů a baterií ShowerSelect oceněných mnoha cenami za design můžete tlačítkem zapínat a vypínat až čtyři zdroje vody. Jedním jednoduchým stiskem přepínáte i druhy sprchových proudů. Na výběr je:

 • Baterie ShowerSelect – pro vedení se stabilním tlakem vody, k dostání s ergonomicky tvarovanou pákou;
 • Termostat ShowerSelect – pro stabilní teplotu vody, s pohodlnou kovovou pákou;
 • Termostat ShowerSelect - s integrovaným připojením hadice a držákem sprchy.

Ze starého nové: renovace koupelny s podomítkovým tělesem iBox universal

Často kladené dotazy o podomítkové instalaci

Naše mnohaleté zkušenosti ze zákaznického servisu ukazují, že zákazníci mají zejména tyto otázky. Tady nabízíme odpovědi: 

 • Při instalaci iBox universal se něco nepovedlo? Není důvod k obavám. My u hansgrohe máme vždy řešení a rádi Vám pomůžeme. Kontaktujte nás prosím.
 • Je iBox universal vodotěsný? Ano, iBox a vrchní sady jsou dokonce zvukově odděleny. To znamená, že voda při sprchování nebo koupání teče pěkně potichu.
 • Jak dlouhá je záruční doba Vašeho výrobku? Společnost hansgrohe Vám dobrovolně nabízí pětiletou záruku výrobce. Váš výrobek je již podstatně starší? Nic se neděje. Vyskytne-li se závada nebo netěsnost později, naleznete u nás náhradní díly, které můžete hravě vyměnit (s pomocí standardního nářadí).
 • Máte ještě iBox z roku 2001? Nevadí. Funkce základní sady se od té doby nezměnila. To znamená, že je s nejnovějšími termostaty a bateriemi se skleněným povrchem nebo technologií Select kompatibilní. Vaši starou pákovou baterii tedy můžete kdykoliv vyměnit za vysoce moderní řešení.
 • Je Váš iBox starší? I v tomto případě máme řešení, o kterém Vás budeme rádi informovat.
Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.