Doporučení na čištění baterií

Radost z čistoty: jak správně vyčistit baterie
a zbavit je vodního kamene

Voda je průzračná, čerstvá a svěží. Spojujeme s ní svou pohodu a čerpáme novou energii. Dopřejeme si příjemnou koupel, sprchujeme se, umýváme ruce, potraviny a spoustu jiných věcí. Každá kapka je drahocenná a kdo zná lásku hansgrohe k detailu, pochopí i naše nadšení pro čištění a údržbu našich výrobků. Tady Vám nabízíme naše rady.

Čištění a údržba baterie: je to snadné

Vodovodní kohoutek používáme denně. Zatímco se stará o čistotu, sám se často stává „obětí“ nečistot. Naše ruce zanechávají zbytky mastnoty, částečky nečistot a jiné stopy. Své stopy zanechává také voda, zejména v podobě usazování vodního kamene. Vaše výhoda: s baterií od hansgrohe získáváte prvotřídní kvalitu. Chceme, aby Vám dělala radost co nejdéle. Zde Vám ukážeme, jak máte svou baterii správně čistit, zbavovat vodního kamene a udržovat. 

Jedno otření a vše je zase čisté

Pokud přitom budete dodržovat naše rady, nebude čištění a údržba Vaší baterie nic náročného.

  • Krok 1: povrch baterií hansgrohe čistěte nejlépe měkkou bavlněnou utěrkou (pouze v případě potřeby ji lehce navlhčete). Lehkým otřením  odstraníte většinu nečistot, aniž byste poškodili materiál. Nepoužívejte houbičky, kartáče nebo utěrky z mikrovlákna.
  • Krok 2: vodní kámen se nejraději usazuje v rozích a spárách. Používejte jemný čistič na bázi kyseliny citronové. Koncentrát prosím nenanášejte přímo na baterii, nýbrž na utěrku.
  • Krok 3: perlátor lze při čištění snadno vyjmout. Pokud jej vložíte do teplé vody s trochou čisticího prostředku, usazeniny se uvolní zhruba po deseti minutách působení. Mnoho výrobků od hansgrohe je vybaveno technologií QuickClean. Díky této funkci rychlého odstranění vodního kamene odrhnete usazeniny na kohoutku bez obtíží.
  • Krok 4: baterii důkladně opláchněte čistou vodou.
  • Krok 5: první radu znovu opakujte, abyste beze zbytku odstranili případné zbytky čisticího prostředku a povrch znovu zářil.

A ještě jedna rada: vyčistěte zároveň umyvadlo a výtok. Poté bude vše znovu zářit. Pro ještě větší radost z vody.

Pravidelné čištění přinese baterii lesk a Vám radost.
Je-li baterie čistá, nejen že nádherně září, nýbrž z ní vždy vytéká i krásně čistá voda. O to více si můžete užívat svou koupelnu snů.

Výběr čisticího prostředku 

Našim zákazníkům doporučujeme jemný čisticí prostředek na bázi kyseliny citronové. Ten má několik výhod. Běžné koncentráty se silným čisticím účinkem často dráždí ruce a oči, mohou vyvolávat alergie a způsobit zarudnutí citlivé kůže. Podobný účinek mají i na kohoutek. Příliš silná chemie ničí také jeho materiál. Škody jsou nejdříve neviditelné, stačí však mikroskopické škrábance nebo povrchové poleptání a baterie ztrácí lesk. Dlouhodobě se na těchto místech usazuje více nečistot a vodního kamene. Jemné čisticí prostředky jsou navíc ekologičtější.

Pokud máte ve Vaše regionu trochu tvrdší vodu, je pravděpodobnější, že se bude vodní kámen usazovat. Tomu se vyhnete, pokud baterii pokud možno po každém omytí nebo opláchnutí krátce otřete. Odstraníte tak vodu ještě dříve, než vodní kámen usadí.

S pravidelnou jemnou péčí bude Vaše baterie zářit.

V laboratoři společnosti hansgrohe jsme testovali řadu čističů a prostředků na odstranění vodního kamene. Došli jsme k tomu, že méně je někdy více. Našim favoritem je kyselina citronová, která je účinná, pěkně voní a je šetrná pro baterii i člověka. Naše podrobné doporučení pro čištění baterií si můžete stáhnout jako PDF.

Doporučujeme, abyste na čištění nepoužívali prostředky na bázi octa, kyseliny octové, kyseliny mravenčí, sody a chlorových bělidel, kyseliny fosforečné nebo dokonce kyseliny solné. Tyto látky jsou zčásti silně leptavé. Při častém používání poškozují kov; dokonce každé, byť vysoce kvalitní povrchové ošetření. Kyselinu citronovou Vám můžeme doporučit bez omezení.

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.