Rady pro montáž

Jak snadno instalovat kuchyňský dřez a kuchyňskou baterii

Vaši kuchyni čeká renovace. Chcete vyměnit dřez, nebo má přednost baterie? U hansgrohe naleznete vhodné kuchyňské výrobky pro všechny individuální potřeby a montážní situace. Přečtěte si zde naše doporučení: jaké možnosti výběru máte a na co je potřeba při montáži kuchyňského dřezu a baterie dbát.

Tipy pro úspěšnou montáž nového kuchyňského dřezu

Jistě máte individuální představu o tom, jak má být Váš dřez integrován do kuchyně. Aby se dřezová jednotka stoprocentně hodila ke stylu Vaší kuchyně a také k Vašim požadavkům na komfort, máte u hansgrohe na výběr tři různé varianty montáže.
Každá z nich má své výhody. Vyberte si:

Montáž kuchyňského dřezu na pracovní desku.
Tento druh montáže je ten nejběžnější. Dřez se vsadí shora do výřezu v pracovní desce a utěsní se tenkou vrstvou silikonu.

Montáž na pracovní desku

Dřez je vsazen shora do příslušného výřezu a zalepen. Tento druh montáže je vhodný pro všechny materiály desky a doporučuje se zejména u dřeva nebo laminátu. Voda se nemůže dostat do otevřené řezné hrany desky.

Montáž dřezu do pracovní desky.
U tohoto způsobu montáže je plocha pro usazení okraje dřezu vyfrézována do pracovní desky poté, co se přesně vyřízne otvor pro dřez.

Montáž do pracovní desky

Zde je podmínkou absolutně přesný výřez v desce, která s dřezem splyne bez jakékoliv spáry. Výhody: jednolitý povrch zvětšuje pracovní prostor bez jakéhokoliv přechodu a lze jej snadno čistit. Tento způsob montáže je vhodný pro masivní materiály jako je přírodní kámen nebo křemenec. Do takto homogenního materiálu lze bez problémů vyfrézovat minimální zářez, na který přesně dosedá okraj dřezu a plynule navazuje na pracovní plochu.

Montáž dřezu pod pracovní desku.
Dřez je upevněn zespodu na pracovní desku a utěsněn. Výřez v desce se řídí vnitřním rozměrem dřezu.

Montáž pod pracovní desku

Dřez se upevní pod výřezem a díky tomu je téměř neviditelný. Kuchyň působí prostorněji a pracovní plochu lze snáze udržovat v čistotě. Nežádoucí tekutiny a nečistoty jednoduše setřete do dřezu. Tento způsob montáže je vhodný pro pracovní desky odolné proti vodě, které požadují extra otvor pro kuchyňskou baterii. Nebo pokud se rozhodnete pro nástěnnou baterii u dřezu.

Montáž snadno a rychle: příslušenství je součástí dřezu

hansgrohe Vám usnadní renovaci „all inclusive“ nabídkou: dřezových kombinací. Její součástí je kromě dřezu a baterie také odtoková souprava, přívodní hadice, svorky, odtoková záslepka a hadicové uložení v pouzdře sBox.

Pokyny pro optimální montáž kuchyňské baterie 

Kuchyňská baterie je asi nejpoužívanější nástroj v domácnosti. Proto je zde prioritou bezpečná montáž a optimální komfort při jejím ovládání. Vyberte si z kuchyňských pomocníků od hansgrohe takovou kombinaci, která je pro Vás optimální. Takovou, která Vám usnadní práci v kuchyni.

  • Rukojeť na správném místě: u některých baterií si lze vybrat mezi pravou a levou rukojetí, záleží na Vaší osobní preferenci.
  • Flexibilní uspořádání ovládacích prvků: u nás naleznete kuchyňské baterie, u nichž ovládáte zvlášť proud vody a zvlášť její teplotu. Pokud se rozhodnete pro dvouotvorovou variantu série M 71 s flexibilním ovládáním vody, pak musí být na Vaší pracovní desce vytvořen druhý otvor pro ovládací prvek. Můžete připravit také třetí otvor pro ovládání odtokového ventilu.
  • Flexibilní přípojky a stabilita: všechny kuchyňské baterie od hansgrohe nabízí snadnou a bezpečnou montáž s flexibilními hadicovými přípojkami a integrovanou stabilizační destičkou. Na tyto přípojky se můžete spolehnout.  
  • Stabilní upevnění: kuchyňská baterie bude na kuchyňském dřezu od hansgrohe umístěna pevně a na dlouhou dobu. Zárukou toho je vyztužení pod baterií.
  • Prostor pro instalaci: dlouhé, flexibilní hadice kuchyňských baterií hansgrohe Vám umožní vybrat takové místo pro montáž, které bude odpovídat Vašim potřebám u dřezu.

Jak funguje instalace kuchyňského dřezu a baterie

Když dřez stojí před oknem

Montáž před oknem: baterii před oknem jednoduše sklopíte.
Stojí Váš dřez přímo před kuchyňským oknem? Nevadí. S baterií pro montáž před oknem můžete okno zcela otevřít.

V některých kuchyních je místo pro dřez naplánováno přímo před oknem. Co když musíme okno otevřít, abychom vyvětrali nebo okno umyli? V tom případě potřebujeme speciální kuchyňskou baterii. Především, je-li dřez umístěn ve výši, která splňuje ergonomické nároky, nechává však málo prostoru do výšky parapetu okna. Pro montáž před oknem se hodí mnoho kuchyňských baterií od hansgrohe. Při otvírání okna stačí baterii sklopit. Její těleso lze zvednout rovně nahoru z kotvení a sklopit jej na bok. Zvládnete to dokonce i jednou rukou. Flexibilní, dlouhé přívodní hadice k tomu nabízí dostatek prostoru.

Všechny baterie pro montáž před oknem

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.