Koupelna bez bariér

Průchozí sprcha: otevřená pro všechny

Přejete si sprchování bez překážek? Řekneme Vám, na co musíte u sprchového koutu v úrovni podlahy dbát. Nezáleží na tom, jedná-li se
o novostavbu nebo renovaci. Toto nadčasové řešení Vám poskytne více pohodlí a koupelna bude opticky vypadat větší. Jak ukazuje náš rádce, máte přitom mnoho možností pro osobité řešení.

Jak vybudovat sprchový kout v úrovni podlahy
a opticky tak zvětšit prostor

Sprcha bez hran a stupňů je symbolem moderní architektury v pohodlné koupelně pro všechny. Prolínající se plochy přináší více svobody pohybu a vypadají velkoryseji, dokonce i v malých koupelnách. Sprchy v úrovni podlahy jsou designovým akcentem, který v neposlední řadě zvýší hodnotu Vašeho bytu či nemovitosti. Myslíte také na to, aby Vaše koupelna byla připravena na budoucnost? Bezbariérový vstup do sprchy je pro mladé i starší bezpečnou volbou.

Novostavba nebo renovace - sprchování bez hranic!

Sprchový kout v úrovni podlahy lze díky nejmodernější koupelnové technice realizovat prakticky v každém prostoru. U novostavby doporučujeme konzultovat svá přání s architektem nebo projektantem co nejdříve. Včas tak můžete naplánovat nezbytnou konstrukci podlahy a polohu odtoků. Sníte o podlahovém topení v koupelně, které vytvoří příjemně hřejivou atmosféru? I v tomto případě je dobré rozhodnout se co nejdříve. Kdy je potřeba se ještě obrátit na odborníka? Při renovaci "starého za nové" nebo při rozhodováním mezi sprchou nebo vanou.

Bezbariérové řešení je ideální také při modernizaci staré zástavby. Odborník na koupelny nejprve prověří konstrukční podmínky - je-li v podlaze dostatek prostoru - než se rozhodne pro jeden z inovativních, prostorově úsporných odtokových systémů. Bezbariérové sprchování lze prakticky všude realizovat i s pomocí extra mělké sprchové vaničky, která po instalaci plynule přechází do podlahy.

Koupelna v puristickém stylu s prosklenou stěnou do zahrady.
Velkorysé řešení: kontinuální plocha se sprchovým koutem v úrovni podlahy je symbolem moderního pohodlí v koupelně.

Vytvořte si Váš individuální sprchový kout v úrovni podlahy

Při plánování sprchového koutu v úrovni podlahy máte na výběr nejrůznější možnosti:

  • Moderní, extra mělká sprchová vanička (smaltovaná nebo akrylová) se instaluje prakticky v jedné úrovni s podlahou a opticky splývá s plochou podlahy. Díky neexistujícím spárám je i údržba snazší. Sprchová vanička může barevně ladit s obklady nebo jinými povrchy a může být protiskluzová. Vyberte si z různých formátů a rozhodněte se pro polohu odtoku, není-li předem definován. Sklon je zabudován a údržba prvku je snadná.
  • Nebo použijete obklady - v závislosti na podmínkách místnosti. Obklady se nabízí zejména tehdy, rozhodnete-li se pro podlahové topení. Moderní jsou velké formáty, které jsou pro podlahy k dispozici také s protiskluzovým povrchem. Stylová je jednolitá optika s jednotným materiálem na podlaze, díky kterému i malé koupelny vypadají velkoryseji. Odtok lze integrovat i do stěny. Toto řešení přináší ještě větší svobodu pohybu a usnadňuje údržbu. Toto puristické řešení se skvěle hodí k pohodlné XXL sprše. Musíte však počítat s vyššími náklady na projekt a profesionální provedení.
  • Co takhle předvyrobené sprchové prvky, u nichž je vše vzájemně sladěno a které lze případně obložit? U sprchové desky se můžete rozhodnout pro keramické obklady nebo přírodní kámen, podle zbývající části koupelny. K dispozici jsou různé rozměry.

Sprchování bez hranic díky nerušenému vzhledu

U sprchy ve výklenku nebo v rohu se nabízí skleněná zástěna bez rámu, díky níž je koupelna opticky maximálně transparentní. Nebo se rozhodnete pro řešení „walk-in“. Tato varianta je bez dveří a sprcha se tak plně integruje do bezbariérové koupelny.

Spolehlivé odtokové systémy pro sprchové vaničky naleznete
u hansgrohe

U hansgrohe naleznete odtokové systémy pro sprchové vaničky, které pracují intenzivně a spolehlivě. To je důležité u velkých wellness sprch jako je Rainmaker, Raindance nebo u horních sprch. Odtoky ve sprše se snadno instalují, jsou technicky promyšlené a velmi výkonné. Například Raindrain 90 XXL od hansgrohe má mimořádně vysoký výkon až 51 litrů za minutu. Pozitivní vedlejší efekt pro Vás je ten, že „rychlá voda“ spolehlivě odplaví nečistoty. Pro bezstarostné sprchování. Pro volně konstruované sprchové plochy bez vaničky hansgrohe v současnosti nenabízí žádné odtokové systémy.

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.