Pohodlná práce a ovládání

Ergonomická kuchyň: vše je soustředěno na Vaše požadavky

Sníte o kuchyni, která bude zařízená podle Vašich potřeb? Ve které Vám nebude nic překážet a budete v ní šetřit síly? Tyto vlastnosti lze v každé kuchyni mnoha způsoby vylepšit - pro všechny uživatele. V neposlední řadě díky velmi pohodlným výrobků pro kuchyně a intuitivnímu ovládání. hansgrohe Vám pomůže při plánování ergonomické kuchyně.

Ergonomicky zařízená kuchyň nabízí více pohodlí.
Dobrá ergonomie v kuchyni znamená: pohodlně se dostat do úložných prostor. Plnovýsuvy ve výši očí usnadňují práci v kuchyni. \\\\\\\(Foto © blum, www.blum.com\\\\\\\)

Vše jde snáze od ruky 

V kuchyni to musí odsýpat: umýt potraviny, vyndat ze skříní suroviny, naplnit hrnce, obsluhovat nástroje, umývat ruce. Je pochopitelné, že krátké vzdálenosti jsou při plánování kuchyně jednou z priorit. Díky nim lze totiž pracovat plynule a šetřit čas i síly. Také máte rádi, když máte kuchyňské přístroje a suroviny rychle po ruce? K tomu jsou zapotřebí dobře organizované skříňky a výsuvné systémy. S chytře konstruovanými šuplíky a otočnými výsuvy se pohodlně dostanete i do hlubokých spodních skříněk a optimálně využijete místo v kuchyni.  

 

Plánování kuchyně se řídí Vašimi potřebami

Ergonomická kuchyň je především uzpůsobena Vaší tělesné výšce. Kuchyňský nábytek, trouba a mikrovlnná trouba ve výši očí zajistí pohodlnou obsluhu. Také pracovní plocha by měla být naplánována tak, aby šetřila Vaše záda. Studie doporučují, že by měla být zhruba 10 cm pod individuální výškou lokte. Před návštěvou specializovaného prodejce se tedy změřte! Zvažte také, že pro optimální pohled do hrnců smí být varné pole umístěno trochu níže, než pracovní plocha. Ergonomie zde znamená: ideálně volný prostor nad hlavou a bez zamlžení brýlí. To umožňuje vhodná technologie digestoře. 
Velmi důležitý je v této souvislosti výběr vhodné kuchyňské baterie. Ta by měla vycházet vstříc Vašim zvyklostem u dřezu. 

Pohodlné ovládání je alfou a omegou ergonomie

V optimálně zařízené kuchyni zapínáte, řídíte a ovládáte vše zcela snadno a intuitivně. To je obzvláště užitečné, pokud spěcháte nebo máte právě plné ruce práce. Ovládání vody stiskem tlačítka a dobře dostupné ovládací prvky dávají z hlediska ergonomie smysl a do všedního dne v kuchyni přináší komfort navíc.

Rady pro dobrou ergonomii u kuchyňského dřezu.
Moderní ergonomie ve všedním dni znamená, že ovládací prvky jsou uspořádány tak chytře, aby na ně dosáhli velcí i malí.
Ergonomie u kuchyňského dřezu pro větší pohodlí při ovládání.
Dobrá ergonomie u dřezu neomezuje přirozené pohyby. To znamená, že umožňuje také pohodlnou práci oběma rukama v pohodlné poloze.

Ergonomie je recept na pohodu - i v kuchyni

Díky velkému výběru kuchyňských baterií, dřezů a dřezových kombinací od hansgrohe lze ergonomii v kuchyni optimalizovat i krásnými tvary. Funkční výrobky se vyznačují vysokým komfortem při jejich ovládání a stanou se výraznými estetickými prvky v srdci kuchyně. Tak je například ovládací jednotka dvouotvorové kuchyňské baterie M71 Select umístěna na předním okraji dřezu. Samostatné ovládání vody, které je odděleno od kuchyňské baterie, vychází vstříc osobním návykům a ergonomii. U opakujících se činností stačí pro puštění a zastavení vody stisk tlačítka. Bezprostřední blízkost usnadňuje ovládání vody také dětem. Intuitivní ovládání (například pouštění a zastavování vody hřbetem ruky) Vás neomezuje v pohybu. Zároveň splňuje nároky na „univerzální design“, to znamená bezpečné a snadné ovládání pro všechny generace. 
Plochá rukojeť u kuchyňských baterií hansgrohe je ergonomicky tvarovaná, lze ji dobře uchopit i mokrýma rukama a umožňuje přednastavit teplotu a proud vody.

Nejkrásnější chvíle s vodou - u dřezu od hansgrohe

Na koho se obrátit.

Nejbližší prodejce/vzorkovna:

kontaktní e-mail:
info@hansgrohe.cz
zákaznická linka:
+420 511 120 502/503
telefonní kontakt:
+420 511 120 550
otevírací doba: po - pá 8:00 - 17:00 hod., showroom: po + st 15:00 – 17:00 hod.